SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 6983410
*
nr 698 3410
Bricka
pläter, Dufva, längd: 64
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2011
kl 18:32:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 22:41:06
1
200 kr
19/5 21:27:04
2
150 kr
23/5 12:53:36
3
400 kr
23/5 17:16:16
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka dufva nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Bricka
nr 698 3410
Bricka
pläter, Dufva, längd: 64
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 22:41:06 | 1 | 200 kr |
19/5 21:27:04 | 2 | 150 kr |
23/5 12:53:36 | 3 | 400 kr |
23/5 17:16:16 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka dufva nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41